Historie

O své klienty pečujeme již více než dvacet let. Začínali jsme jako První pražská zdravotní, která v roce 1994 otevřela kliniku v Praze. V roce 2001 jsme se stali součástí nadnárodní skupiny Medicover, v té době největší soukromé společnosti v oblasti zdravotní péče ve střední a východní Evropě. Spojení se skupinou Medicover pro nás znamenalo další rozvoj. Postupně jsme získali pozici významné zdravotnické skupiny jednak v segmentu lékařských služeb pro zaměstnavatele a jednak v oblasti nadstandardní péče pro individuální klientelu. V roce 2003 jsme otevřeli kliniku také v Brně. O dva roky později jsme se v Praze přestěhovali do moderních prostor na Pankráci a v roce 2008 jsme otevřeli novou kliniku v Karlíně.

V roce 2011 se naším majitelem stal nový finanční investor. Ten v roce 2012 rozšířil skupinu o Mediconet a s ním i o další kliniku v paláci YMCA v Praze. O další tři roky později převzala všechna naše zařízení zdravotnická skupina EUC, následně došlo ke sloučení se společností Kardia, která provozovala rozsáhlou síť pracovnělékařských klinik a ordinací. Tak vznikla největší česká společnost poskytující lékařské služby zaměstnavatelům, která je ale zároveň také významným poskytovatelem prémiové ambulantní péče pro soukromé klienty. Proces změn byl dokončen v roce 2016, kdy jsme začali působit pod novým jménem EUC Premium.

 

timeline

EUC Premium je součástí zdravotnické skupiny EUC

Skupina EUC (dříve EUROCLINICUM) je soukromá síť zdravotnických zařízení. Ročně ji navštíví přes půl milionu pacientů a podle objemu tržeb patří k největším nestátním poskytovatelům zdravotní péče v ČR. Skupina EUC dlouhodobě poskytuje služby v oblasti primární a ambulantní zdravotní péče, zdravotnických služeb pro zaměstnavatele, mamografického screeningu, lůžkové péče, nadstandardní placené lékařské péče, laboratorní diagnostiky a provozuje lékárenské služby. V segmentu ambulantní péče je skupina EUC vůbec největším subjektem na trhu stejně jako v oblasti zdravotních služeb pro zaměstnavatele a na poli mamografického screeningu. Od roku 2011 je vlastníkem EUC Tuffieh Funds SICAV plc., regulovaný maltským finančním regulátorem v rámci jednotné legislativy EU.